top of page

La Robe Bleue Maternity wear, 2004-2017 

המותג שנולד, גידל אותי והצמיח

רגע, אפשר כמה מילים?

אולי קראתם את הפוסט הקודם שבו אני מספרת על התשוקה שנולדה בי לאופנה ויצירה, ואולי לא. אם מתחשק אז אפשר לקרוא אותו בקישור כאן.

פה אספר על פרק מאוד משמעותי ומדהים בחיים שלי שבו הגשמתי לחלוטין את החלום שרקמתי מגיל עשרה.

את המותג La Robe Bleue הקמתי בפריז ב 2004, העיר בה חייתי, למדתי ועבדתי 15 שנה.

חלמתי לעצב קולקציות יוקרתיות ומיוחדות לנשים בהריון שרוצות להישאר מוקפדות מבלי להתפשר על סגנון גם בתקופת ההריון וכך היה. איך זה קרה? אני יודעת שכיוונתי וראיתי בדמיון בדיוק מה שזכיתי לו. למחשבה יש כוח ועצמה, מחשבה יוצרת מילה, מילה מולידה מעשים, מעשים מולידים הרגל, הרגל מעצב אישיות, ואישיות מביאה עמה גורל.

בהכשרה שלי אני בכלל בעלת תואר ראשון ושני עם תזה בתולדות האמנות מאוניברסיטת הסורבון בפריז.

אופנה למדתי בשנקר שנה אחת בלבד, ובפריז שנה נוספת. לא סיימתי שום מסלול. בעטתי ומרדתי במסגרות.

הלימודים בסורבון היו עבורי הדבר הטוב ביותר שקרה לי. עונג צרוף של ידע ותרבות.

הדרך לשם הייתה סלולה בקשיים ואתגרים. אבל קשיים הם מבחני רצינות והתמדה. יותר מאינטליגנציה אדם זקוק לכושר התמדה ונחישות כדי להצליח. מזלי שבורכתי בשפע בתכונות הללו ולמרות הקשיים של השפה והרמה הגבוהה באוניברסיטה עבור מי שבקושי ידעה את השפה, מצאתי ופיתחתי יכולות להתגבר על הקושי. איך? בזמנו היו מקלטים קטנים עם קסטות מסליל שהיה אפשר להניח על השולחן של המרצה. זוכרים? (מי שזוכר יש לו כבר יש כבר צבע לבן על הראש:-)). כל שעת הרצאה באוניברסיטה הייתה עוברת חרישה עמוקה עם אוזניות בבית. וכן, בהתחלה, הייתי משקיעה 15 שעות פענוח כדי להבין שעה אחת של הרצאה, לשכתב מילה אתר מילה של המרצה לכדי 15 עמודים של סיכום. עבודה סיזיפית אך מרתקת.

התגלתה לי השפה היפה בעולם, שפה צרפתית עשירה ומלאה בדקויות ועושר. אחרי התואר חזרתי לסורי, עם צרפתית של בית מרקחת:-)

אבל תכלס, הייתי מעצבת אופנה כ 25 שנה ומתוכם ניהלתי עסק ומותג אופנה עצמאי כ 14 שנה.

קדמו לעסק שנים של עבודה עם מעצבים בפריז, בבתי אופנה ובחברת ניתוח טרנדים ידועה בשם Peclers.

הבייבי שלי, בני היקר עמנואל, והמותג עצמו צמחו יחדיו. דרך תערוכות בינלאומיות בפריז, פירנצה ודיסלדורף וגיליתי עולם של קניינים, חנויות ורשתות שלהם שיווקתי קולקציות בדיוק בשפה שחלמתי. מוקפד, מחויט, מתוחכם, איכותי ורב שימושי.

הגישה הקלה ללקוחות בינלאומיים נוצרה דרך קשרים של חברות מעצבות בגדי ילדים. כבר אז הבנתי כמה מוצר משלים וקשרים עם מוצרים נלווים כמו בגדי תינוקות כשמוכרים בגדי הריון יביאו פירות.

את הבדים בחרתי בתערוכות ענקיות של בדים. איך אפשר לשכוח את ההנגרים הענקיים ב Premiere Vision ? בדים ברמה מאוד גבוהה, שילובים מעניינים וגזרות מאתגרות עם אנשי מקצוע חדים. מה לומר עוד? מבחינתי, הייתי מוכנה לעבוד בחינם יום ולילה מרוב עונג וסיפוק.

המותג נמכר תוך כמה עונות מהר בחנויות בכל בירות אירופה, ברשת חנויות ענקית ברוסיה וכעבור שנתיים הייתה למותג מפיצה ליפן, אולם תצוגה בארה"ב וקולקציות יוקרתיות שצברו מוניטין בעולם.

החיים התגלגלו ובעלי לשעבר שהיה צרפתי יהודי ובעיקר ציוני, חלם לעלות לארץ. וכך מצאתי את עצמי אחרי 15 שנה בפריז, חוזרת לעיר הקטנה, לחיפה שבה גדלתי.

לנהל עסק ומותג אופנה בפריז ולהעביר אותו ארצה עם החזרה לישראל היה שלב לא פשוט בעיקר בשילוב משבר 2008. המותג ידע שנים נפלאות ונהניתי מכל רגע, המכירות התפתחו גם בארץ עם כל הקשיים והאתגרים של מציאת חומרי גלם, ייצור קשה ויקר, ועוד מגבלות שמקשות על הייצוא לאירופה בעיקר כשרוצים ומתעקשים על ייצור מקומי.

כאשר הרגשתי מיצוי מקצועי ורצון להתפתח בכיוון שונה, החלטתי לסגור את המותג שחגג 14 כמעט.

זה היה תהליך של אבל לכל דבר למרות הבחירה מרצון. פגה בי התשוקה ליצור קולקציות, לייצר בעולם בו תעשיית האפנה כה מזהמת. הראייה שלי לגבי צרכנות השתנתה ואני מעודדת כיום צרכנות חכמה, מכבדת, בת קיימא.

ההשלמה הביאה איתה התפתחות אישית ואני כאן היום, מאושרת ללוות ולייעץ למעצבים ואמנים בהגשמת החלומות שלהם.

במשך 3 שנים עברתי עשרות הכשרות בדיגיטל, איקומרס, שיווק ופיתוח עסקי שאפשרו לי לחדד את הידע ולרכוש כלים עדכניים. הידע שצברתי מאוד רוחבי. החל מהקמת כל דף עסקי בכל פלטפורמה (פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין, יוטיוב, פינטרסט בעיקר), בקידום SEO, בניתוח קמפיינים בפייסבוק ובגוגל, באנליטיקס, בכתיבה שיווקית, בווטסאפ ביזנס ובכל מה שקשור לשיפור המרות באיקומרס בל פלטפורמה.

כיועצת, אני מרגישה חיבור והבנת המורכבות בייעוץ לעסק בתחום העיצוב והיצירה. היתרון שאני מביאה עמי בראיה העצובית, ביכולת בניית תמהיל נכון של מוצרים, בהבנת השפה והצרכים של בעל העסק, ברצון ליצור ופחות לעסוק בשיווק, את הקושי בניהול ושמירה על יצירתיות, את כל זה אני רואה, מבינה ומפנימה.

אני כאן בשבילכם, להפשיל שרוולים.

אורלי רפאל


כאן מטה תוכלו להציץ בעבר שלי,

עבר שאני ממש גאה בו, פרק מופלא ומרתק שהביא אותי עד הלום.

אלו תמונות מקולקציות שונות, בין השנים 2004 ועד 2017 המותג La Robe Bleue.

0 תגובות

Comments


bottom of page